בלוג Vacay

חיפוש

מגילת עצמאות אישית כחול, לבן, ורוד לאופטימיות ובנדנה עם האות V💗 שלכם ורדהגדלתי על ימי העצמאות. מצעד יום העצמאות בכניסה לבאר שבע בילדותי.

לאיזה הגשמת עצמאות אנחנו רוצים? וכמובן האני העצמי רוצה.כתבתי לי הגשמה בסוף הפוסט.

לעזה נסענו לטייל בהיותי בת 5, אוכל טעים, פופים מרהיבים, חפצי בית ונוי, תענוג של ילדות.

טיקסי גן ובית ספר בחולצות לבנות ומדבקה של דגל ישראל על דש החולצה.

בבתי הספר תמונות שמסביבנו, של צעירים יפי התואר, שנפלו במלחמות וישארו צעירים לנצח.בתוך ימי הזיכרון שימחת מצעדי יום העצמאות בירושלים. מה הבנתי? מה חשבתי? רק ארץ ישראל חזקה וגדולה , חיילים גיבורים שהפכו בנערותי לחתיכים שמחכים להם.

חייל שניסה לקבוע איתי דייט בהיותי בת 14-15 כמה שהתביישתי וברחתי.

באתי לבקרם שוכבים פצועים בבית החולים סורוקה, ראיתי את יפי התואר וברחתי, עדיין.

אז הבנתי טיפה אחרת, שעצמאותי אינה קיימת עדיין בקרבי ואינני בשלה עדיין להחלטה להיות עצמאית ומאושרת.

רק מדינה חזקה כמו שלנו, לה יש יום הולדת, יום עצמאות.

נולדתי ב 14 למאי 1958. תאריך ההכרזה על מדינת ישראל, רק 10 שנים קודם לכן.

הייתי צריכה תאריך שכזה, לקחת זאת כמנת קרב הישרדותי ועוצמתי.כי העצמאות אצלי הייתה להיות ילדה טובה. כמיהה עצורה ללא פיסת השראה לבלוע מנת קרב, לרעוב, או ללחימה, כדי שתאריך זה יקפיץ לי תעוזה לאושר עילאי.

צבע כחול לא אהבתי, אז לא לבשתי, לא זכרתי זאת, רק אמא הזכירה לי ברבות השנים, המשכתי שלא לאהוב כחול כמו בילדותי הקטנה, מגיל 5 לא רציתי ולא אהבתי כחול. חבל, הדגל היה כחול יפה כחול תנ"כי.

לפחות ישששששש גדול, אומרת אני לעצמי, עצמאות חזקה, סירוב לכחול.

המדינה גדלה עם עצמאות, עצב ושימחה, הכל תמהיל מוזר שרק במדינתינו יש.

משהו ביום העצמאות על עיצבונו וכאבו – ןאני מחכה לו, מחכה לתחושה של אקסטרה וואגנזה INDEPENDENT DAY

זו תחושה שאני מצליחה לעשות לעצמי. מסביב כל אחד מרגיש את תחושותיו. בעלי, גיבור שריונאי מלחמת יום כיפור מרגיש בתוכו את החיילים שנפלו.מזל שהוא נישאר לספר, זו עצמאות. אפילו זקנו הקטן, שאני אוהבת, הוא שארית מיום הכיפורים. שארית שבעצמאותו שלו החליט שזה הוא.

איש החלטות ועצמאות יקר הוא. זכיתי איתו לפרק ב' של נישואינו לעצמאות.

מה ההבדל? בקצרה - באהבה ובעוצמה אומר,קיבל אותי כמו שאני.

זו עצמאות. הלוואי ויקבלו את מדינתינו כמו שאנחנו , נו טוב, ונעשה קצת או הרבה פשרות אבל אז זה עצמאות מתוך סנה בוער שמראה אותנו ליקום ואז משיבים לנו 'איימן' ויקבלונו כמות שאנו, אנו בתוכינו אחד לשיני וכולנו לעולם.

כמדינה עם אנשים, עשייה, לחימה, ביטחון, עדיין היא שואפת להכרה ועצמאות וזה כבר כאן במרחק נגיעה וגם רחוק כל כך.

כך גם עצמאותינו כבני אדם, עצמאות אישית שהיא בחירה, גם עם פשרה, אז מה? לפי יכולת.

העצמאות שווה תמיד.

כך הצלחתי להוציא את העצמאות מתוכי כי אישי קיבל אותי ואת מה שאני. וחייך ונהנה למלבושי, לתסרוקתי, למעשי ידי, לבישולי המעטים, לבישוליו הטעימים המרובים וההרמוניה שלנו יחד בנתה עצמאות.

לילדי שיחררתי תובנות של עצמאות בזמן שקמתי ועזבתי שהיו רק בני 18-22. היה קשה כי להשאיר קרובים ללב שיבינו שהם עצמאים זה כואב להם, גם לעכל, גם לקבל, גם ליצמוח. ואמא הלכה לעצמאותה שלה לצמיחה חדשה אחרי 26 שנות פרק א'.

גם בבית ההורים, העצמאות לגבי, לדעתי לא ניבנתה כשורה , ולא ידעתי למרוד ולדרוש אותה. ילדה נערה תמימה. טוב שכך. שם בילדה נערה ,הספקתי לחלום בקטנה, על אהבה,שהיא עצמאות כחבילה בתוכה. כמו חבילת הפתעה. פרק א' לא כך היה.

מעניין אם הורי חשבו עצמאות כמוני. אבא ניפטר, עצמאות בשבילו זה להיות פרקטי. איש של עשייה ולמען המדינה. היה ממקימי הכור בדימונה.

גם אמא בשבילה עצמאות זה להיות פרקטי. הייתה אחות טיפלה ברבים עד למומחיות בקשישים והשקיעה בעצמאות ונהייתה דר' לפילוסופיה ולמינהל עסקים.

לגבי - בלי חלומות. בלי הרבה קניית בגדים ונעליים, ובלי לק לציפרניים כי קודם לימודים. והלימודים לא היו.

בעצמאותם הורי הם ידעו לבחור ולנהל את חייהם, ואולי לרצות לשלוט גם במותם.

אבא היה גיבור חולה סרטן , ידע שזה 5 שנים אחרונות וחגג עם אמא עצמאות יום יום.

אמא היום חולה, חוגגת עצמאות בבחירת שלווה, קבלה, שקט של מכאובי גוף רבים, חלשה רזה חכמה, אשת השראה, דוגמא שליטה בעצמאותה עד סוף יומה. כך היא רוצה.

כך היא חינכה אותנו ואת אחותי שצעירה ממני ב 7 שנים.

אני נעטפת בבגדי, ריפוי בלבוש, שם עצמאותי בעסק המשפחתי התומך הקטן שהקמתי יחד עם בעלי פה בגליל העליון, כלתי ובני שמתגוררים בבנגקוק. בגדים נוחים לגוף, לגור בהם, לשלב עימם, להתקשט עימם להעיז. לבוש vacaywear ( פירושו לבוש חופש, להרגיש את החופשיות ,נוחות) לבוש רב עונתי,מיגוון מידות , לתחושת החופש ,ביטוי הגוף , ריפוי ההרגשה בבגדים שמזכים בתחושות שימחה, לחגוג יום עצמאות.

מברכת את היש ולדעתי עצמאות זה דבר שגדל.

מרחיב את הלב ואת הנשמה.

לכולנו אאחל בשורות טובות, רגיעה, צמיחה, עצמאות ענקית שננגן נזמר ונשירה. המגזינים מלאים במטעמים וסלטים לימי החג ונחגוג שבגדינו עפופי עשן עם טעם.

למדינתינו אאחל הגשמה , תהילת טכנולוגיה, תרבות, טקסטיל

תעשיה וחקלאות ופוליטיקה ומדינה שנרגיש אשרינו.

הגשמת עצמאות לאני העצמי. בחיוך, במחשבה של הנאה ההגשמה שלי היא במישפט ' גלביה היתה בבראשית והפכה לבראשיק'.

רובינו ניסינו,לבשנו,מדדנו גלביות. אז שבכל בית לכל אישה, נערה ומי שחפצה יהיה גלביה. להרגיש את ריפוי בלבוש של בוטיק האונליין שלי ששם תיראו גלביות צבעוניות וגם בקרוב בלאק גלבייה כי שחור הוא לתמיד.שתרגישו VACAYWEAR לבוש חופש לגוף ולנפש, לגור בתוך הבגד. להעיז,לשלב ולתת צ'אנס לבגד.

לשירותכם ב 💗 ורדה

14 צפיות

© 2019 by VacayWear

054-4325285

logo-black_0.png