בלוג Vacay

חיפוש

איזה כיף להיות בקבוצת 60 +בעמיעד- מאת :עוזי בן צבי

אתמול, שש בערב, מפגש היקב, הגענו רבים וטובים, רבות וטובות, יותר מארבעים מאתנו בני השישים פלוס (נו, טוב, התגנבו כמה צעירים מאתנו), למפגש ראשון של קבוצת שישים פלוס בעמיעד.

את המפגש מארגן עדי לוינסון הצעיר, סטודנט לעבודה סוציאלית עם אביעד, טל שלומי מהמועצה האזורית, האחראית על ה"גימלאים הצעירים", הלל אפרת מיודענו מימי הצוות המוביל, מוביל את הדיון.

הדיון נפתח על ידי הלל, הוא שינה כיוון, ועוסק בתחום שנקרא BLUE ZONE, ועוסק בהארכת חיים על ידי הגברת הפעילות בקהילה, ככול שהקהילתיות מתחילה אצל הלוקחים בה חלק, בגיל צעיר יותר, יש סיכוי שחייו יתארכו, ואיכות חייו תשתפר בהתאמה.

הדרך לקהילתיות עוברת דרך הפעלת קבוצות קהילתיות שנותנת ללוקחים בה חלק, מסגרת שייכות ומשמעות לחיים.

רבים מאתנו, ומתבגרים שבנו סובלים מירידת הזיכרון, אירועים נעלמים, מיידע נגוז, והמעבר ליותר קהילה, משפיע לטובה גם על התחום הזה, יש עבור מה לקום בבוקר, יש לבנות מודעות וסביבה תומכת.

איך משאירים את הכעסים הישנים מאחור, הכעסים מקצרים חיים, וזה ידוע, אנחנו נכנסים לגיל התבונה, עם תובנות חדשות, להיות עסוק כול הזמן, אינו בהכרח הפתרון, צריך להמשיך וליזום, צריך להמשיך ולהתפתח כול הזמן.

איך אני מגדל את עצמי, איך אני לוקח, ושם את העבר מאחור, קם עם חיוך כול בוקר ולא עם צרור כעסים שהבאתי מאתמול.

אורי לנגליל מלוטם, בן רמת דויד שהחלים ממחלה קשה, על ידי עבודה על עצמו, דרך הרפואה הסינית ותרגילי המודעות מהתרבות הסינית, יחד תרגלנו תרגילים לא מסובכים להזזת גופנו בהתאם לזרימת האברים בגופינו, עשינו מדיטציה מודרכת עמו, ולמדנו לחשוב חיובי, לחייך לתוכנו ולחיות בהשלמה עם גופנו, לא לכעוס על גופנו הכושל לעתים.

לסיכום אמרנו, כול אחד כמה מילים על השעתיים שעברנו, אמרתי שהבעייה הגדולה ביותר בקיבוץ, היתה ונשארה, הכעסים של פעם שהולכים עמך לכול מקום, כול אחד בקבוצה הזו של חברי עמיעד, פגע או נפגע, מחבר אחר בקבוצה, ואין ספק שההתחלה צריכה להיות, בהשארת כול העבר הזה מאחור, ולפתוח דף חדש ונקי.

ברי ציין שייתכן שקבוצה כה גדולה, תתקשה להתכנס ולפעול, וכדאי אולי לפעול בקבוצות קטנות יותר, הוא ציין שתמיד מוצא נכונות לפעולות חברתיות, משה דואק, דיבר על פתיחת הדלתות, והצורך לומר שלום ובוקר טוב, לחייך ולהתחבר, דליה דואק, דיברה על הבדידות של וותיקי עמיעד שנשארו לבד.

לסיכום, ניתן לומר שהייתה זו פגישה טובה, שהשאירה טעם של עוד, והגיע הזמן לעוד ועוד קהילה בעמיעד, לא קהילה שמגיעה מתקנון שאומר שצריך, אלא מהכרת הצורך של האדם באשר הוא אדם, לתמיכת הקהילה, לתחושת השייכות לקבוצה תומכת.

הרבה יותר קל לעשות זאת בקיבוץ, הלל מספר לנו על מושב, דתי, שם הוא מצא את הצורך הזה, למרות שבמושב, המצב של כול אחד לעצמו, הרבה יותר מודגשת מאשר בקיבוץ.

אז הבנו אישתי ואני שדור ה 60 + הוא השוופס החדש, מרענן ,טעים ותוסס .
לחיים

מרענן את התובנות וקל יותר לשנות , להעיז להוסיף את הלבוש הייחודי שלנו ,ביגוד חופשי מתנפנף ותוסס.ליבחור צבעים, טעם לגוף שרוקד ומפזז בתוך הבגד. להתקשט בתכשיטים ותיקים.

גלביה בבוקר וחגורה וחיוך מצוייר במהרה . בריאות היא גם בביגוד.

תנו צ'אנס לריפוי בלבוש

שנהיה בריאים , חזקים ויפים.בהוקרה
עוזי בן צבי 25.02.2019
www.vacaywear.co.il
181 צפיות

© 2019 by VacayWear

054-4325285

logo-black_0.png